עסקים רבים בוחרים היום לפרסם ולקדם את עצמם באמצעות רימרקטינג באינטרנט. משמעות השיטה היא שהמוצרים יפורסמו לקהל היעד, ולא "יתבזבזו" על קהלי יעד שאינם מתאימים או מעוניינים במוצר. השיטה יכולה לשמש כל בית עסק שברשותו אתר אינטרנט, ולהגביר באופן ניכר את הכניסות החוזרות לאתר שלו.

למה כדאי להשתמש ברימרקטינג?

פירסום ברחובות, בשלטי חוצות, בטלוויזיה ואפילו באתרים שונים באינטרנט, מוצגים בדרך כלל לקהל הרחב. התוצאה היא שייתכן כי בתחנת אוטובוס שליד בית ספר תיכון יכולה במקרה להתפרסם מודעה של חיתולים למבוגרים, וכך תישאר הפרסומת חסרת טעם ותועלת. כמה נפלא היה אם יכולנו לפרסם ישירות לקהל היעד שלנו, ולהמנע מכך.

ובכן, בפרסום האינטרנטי כבר עלו על השיטה. הפרסום המכוון יוצג ישירות ללקוחותיכם, יזכיר להם על קיום האתר ואת ההתעניינות הראשונית בו. היתרון הגדול כל כך בשיטה היא שהלקוחות הם מי שכבר ביקרו באתר שלכם, או באתרים דומים, ולכן הם מלחתחילה מעוניינים במוצרים שלכם. כידוע הלקוחות המודרניים הם סוקרי שוק רציניים, ואינם קונים את המוצר הראשון שנקרה בדרכם.

הם כנראה יגלשו למספר אתרים קדימה במנוע החיפוש, ולא יקפצו על ההצעה הראשונה, וגם לא השניה, יחכו כמה ימים, יתייעצו ויחשבו טוב לפני שהם מגיעים להחלטה. מסיבה זו, אתרים עלולים ל"לאבד" חלק ניכר מהלקוחות, שמישום מה לא סיימו את תהליך הרכישה. כאשר אתם משתמשים ברינרקטינג, אתם בעצם מגבירים באופן דרמטי את שיעור המבקרים "החוזרים" באתר שלכם, ומעלים את שיעור המכירה.

איך זה עובד?

טכנולוגיות רימרקטינג מאתרות ומסמנות את המבקרים הקודמים באתר, ולאחר מכן מציגות בפניהם מודעות פרסומיות לאתר. הלקוח אשר כבר ביקר באתר המסויים, כבר מכיר וזוכר אותו, וכך עולה הסיכויי שיתרצה לסיים את תהליך הרכישה שהתחיל בביקורו הקודם. בעל העסק או האתר יכול לבחור בעזרת הרימרקטינג את קהל היעד שלו. זה יכול להסתכם בלקוחות חוזרים, אך ניתן גם לכוון את המודעות לפי תגי חיפוש. למשל, אם האתר מוכר מוצרי מטבח, כנראה שיכוון גם לפי תגים כמו "מתכונים" או "אוכל".